V extralige nestačil Martin doma na Trenčín

14.10.2011 Celý región

Bratislava 14. októbra (WEBNOVINY) - Výsledok 11. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže:

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 37. Škumát (Zeliska), 43. Važan (J. Markovič, I. Rúfus) - 9. R. Tvrdoň (J. Gašparovič, A. Šťastný), 27. Sojčík (Lelkeš, O. Mikula), 48. Pardavý (T. Melichárek)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Minář, R. Polák - Gajan, Grečko, 1500 divákov.

Martin: M. Šimko - L. Kozák, I. Rúfus, Zukal, M. Výborný, Drgoň, Brcko, Tupý, M. Drotár - J. Markovič, Galamboš, Važan - Šišovský, Škoda, Kriška - Themár, Zeliska, Škumát - Macejka, Vartovník, Sobota
Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, Hlubuček, Bolf, Trefný, Gabriš, E. Bednár, Štindl, J. Bendík - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - J. Gašparovič, M. Daňo, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - M. Filo, P. Kopecký, Koložváry

V prvej tretine dominovali pozorné obrany, šancí na oboch stranách bolo ako šafránu. Prvý gól padol v 9. min, keď po Gašparovičovej akcii Tvrdoň pohodlne do odkrytej bránky Martina otvoril skóre - 0:1. Hostia potom zvýšili obrátky, domáci často faulovali, ale Trenčania ľahkovážne naložili aj s 95-sekundovou výhodou o dvoch hráčov. Na konci prvej časti hry sa nepresadil ani martinský odchovanec Kozák, ktorý prišiel do Martina zo Slovana na mesačné hosťovanie.

V druhej tretine sa začala prejavovať hráčska kvalita hostí. V 27. min unikol Lelkeš, puk ako na podnose posunul Sojčíkovi a ten poslal Duklu do dvojgólového vedenia. V polovici zápasu sa mohli vrátiť Martinčania do hry, ale Kováč v oslabení o dvoch hráčov podržal Duklu. Trenčiansky gólman čaroval aj v 36. min, keď zlikvidoval pokusy Škodu a Šišovského. Vzápätí Škumát v 37. min na dvakrát znížil na 1:2. Pred koncom druhej tretiny mal ešte vyrovnanie na hokejke domáci Škoda.

Vyrovnať sa Martinčanom podarilo na začiatku tretej tretiny, a to Važanovi, ktorý v presilovke prestrelil Kováča - 2:2. Domáci sa dostali do eufórie, prebudili sa aj diváci, no Kriška aj Galamboš nepridali pre Martin rozdielový gól. V 48. min prišiel pre MHC Mountfield trest. Chybu domácej obrany potrestal v 48. min Pardavý a vrátil Trenčínu jednogólový náskok. Snaha domáceho tímu o vyrovnanie naberala na obrátkach, ale v zakončení im chýbala rozvaha i šťastie. Martinčania odohrali na domácom ľade ďalší smoliarsky zápas.

HC Košice - HKm Zvolen 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 31. Méry (Zuzin), 42. Brabenec (Vantroba), 57. V. Baláž (Leskovjanský)
Vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Valach - Zvrškovec, V. Kontšek, 5390 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, Matúš Chovan, M. Biro, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Zálešák, P. Bartoš - P. Fabuš, Pašek, Mlynarovič - Dravecký, Vorel, Jenčík - Marcel Haščák, E. Piatak, M. Baláž
Zvolen: Trenčan (34. Škrečko) - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, M. Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo - Zuzin, Síkela, Méry

Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Góly: 7. Hudec (Kukumberg, Šatan), 35. Buc (Lipiansky) - 9. Richard Huna (Ďurkech, Nemec), 16. Houdek (Troliga, Nemec), 19. Róbert Huna (Richard Huna, Sivák), 60. Sivák. Rozhodovali: Juraj Konc - Brath, Stano, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Ďurkech (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: od 31. Buc, od 41. Frühauf (obaja Slovan), 3611 divákov.

Slovan Bratislava: Konrád - Švarný, Štajnoch, Bohunický, Dobroň, Ďatelinka, Jass, Frühauf - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Hudec, Kukumberg, Kudrna - Bulík, Macho, Balej - Bakoš, Preisinger, Skokan - Buc
MsHK Žilina: Laco - Devečka, Ďurkech, Staňo, Dlouhý, Houdek, Kudělka, Krčula, Lipovský - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Hreus, Smotrila - Nemec, Troliga, Stupka - Kubiš, Linet, Sýkora

HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Góly: 5. Marcinek (Huba), 55. Tománek (Cuník), 56. Kristofferson (Paľov, Cebák), 60. Huba - 29. L. Mašlonka, 39. Hrnka (Ďurák)
Vylúčení: 4:3
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Goga - J. Tvrdoň, Kacej
1389 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Haverinen, Kolba (do 25. min), Cuník, Huba, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka - Tománek, Jokila, J. Sýkora - Kútny, Paľov, Marcinek - M. Kokavec, Kapuš, Kristofferson - Bendík, Heizer, T. Hričina
Nitra: Penker - M. Hruška, König, Rais, Ďurák, J. Polák, Arvay, M. Bača - Kluka, M. Štefanka, P. Barinka - L. Mašlonka, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, Uhnák, S. Saliji - Fojtík, Hrnka, Korhoň

HK 36 Skalica - HK AutoFinance Poprad 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 7. Kutálek (Klejna, Šátek), 16. Pálffy (Šmach), 21. Pálffy (R. Školiak), 25. T. Mikúš (L. Jurík), 44. R. Školiak - 19. Kmiť (A. Kroták, Vaic), 30. Rapáč (Vandas, Hult)
Vylúčení: 6:2
rohodovali: D. Konc - Šefčík, Bundil
1851 divákov

Skalica: Lakosil - Výrubalík, Šmach, I. Jankovič, Gula, Šmach, Jaborník, Magušin, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Holovič, T. Mikúš, L. Jurík
Poprad: Melicherčík (od 25. Fedor) - A. Novotný, R. Suchý, Fabian, D. Brejčák, M. Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný - Vandas, Kuľha, Hult - A. Kroták, Kmiť, Vaic - Škovira, Kraft, Rapáč - Paločko, Gellerstedt, S. Takáč

Na skalickom ľade sa stretli susedia v extraligovej tabuľke. Prvé minúty priniesli obojstranne opatrný hokej. Vedenia sa ujali domáci, keď pekne kombinoval tretí útok a Kutálek v 7. minúte strelil úvodný gól stretnutia. Za hostí v nasledujúcej minúte zahrozil Kroták, no jeho strela tesne minula Lakosilovu bránku. V 12. minúte rozhodca Sjöqvist zo Švédska nariadil za faul na unikajúceho T. Mikúša trestné strieľanie, no mladý skalický útočník ho nepremenil. Hostia hrali od 13. minúty presilovku, Lakosil chytil tutovku Suchého. V protiútoku zahrozil domáci Šátek, no jeho bekhend Melicherčíka neprekvapil. Na 2:0 po efektnej otočke pred bránkou zvýšil Pálffy v 15. minúte. Pred záverom tretiny bol vo veľkej šanci Kuľha, no Lakosil bravúrne zachránil. Hostia na 1:2 znížili po hrubej chybe Gulu, keď gól Kmiťa bol uznaný po konzultácii s videorozhodcom.
Druhú časť zápasu začali hostia presilovkou po vylúčení Jankoviča, no unikla dvojica Školiak, Pálffy a Školiakovu časovanú prihrávku Pálffy premenil na 3:1. V 24. minúte sa presadil aj štvrtý útok domácich, keď Juríkovu akciu na gól zblízka premenil Mikúš. Melicherčíka po tomto góle v bráne hostí vystriedal Fedor. Domáci mali v tejto fáze zápasu réžiu hry v rukách. Hostia však využili svoju presilovku pri vylúčení Bučku, keď sa v 29. minúte zblízka na 2:4 presadil Rapáč. Hostia pridali, vyrovnali hru, no svoje ďalšie šance nevyužili.
Aj tretiu časť zápasu začali hostia presilovkou, ale opäť bez úspechu. V 43. minúte svoje pekné sólo bekhendom pod hornú žŕdku na 5:2 zakončil Školiak. V 46. minúte bol vylúčený Kmiť, Škovira v oslabení unikol, no svoj únik nepremenil ani na dvakrát. Skalica svoju presilovku nevyužila. Hostia sa nevzdávali a domáci hrali s veľkým nasadením. Dobre bránili svoj priestor pred Lakosilom. Presilovku pri vylúčení Brejčáka domáci nevyužili na ďalšie skórovanie. V 56. minúte svoju veľkú príležitosť zblízka pred Lakosilom spáli Kroták. Domáci tak v zápase veľmi dobrej úrovne po disciplinovanom a obetavom výkone zaslúžene zvíťazili a preskočili tak svojho tabuľkového súpera.

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Z našej strany to bol kvalitný výkon. Diváci videli obojstranne zaujímavý hokej, pekné kombinácie na jednej i druhej strane. My sme radi tým trom bodom. Pochváliť treba celé mužstvo, na čele s gólmanom, ktorý mal výrazný podiel na víťazstve."
Ladislav Svozil, tréner Popradu: "My sme prespali začiatok zápasu, ťažko povedať čím to bolo. Dostali sme také góly, aké sme neinkasovali v posledných šiestich zápasoch. Ťažko sa vyhráva stretnutie, keď prehrávame 0:2. Bili sme sa na 2:1, zasa sme mali presilovku a dostali sme v nej po našej neskutočne hrubej chybe na 1:3, to sa ťažko hrá. V ďalšom priebehu sme doplatili na nepremieňanie našich šancí, kým domáci vyťažili maximum z našich chýb, čo rozhodlo."